Co je chytrý dům LOXONE?

Je to pokročilá domovní elektroinstalace, která vzájemně propojuje a řídí veškerou technologii v domě, od osvětlení, přes vytápění či klimatizaci v jednotlivých místnostech, rekuperaci, stínící techniku, audio-video techniku, alarm až po zavlažování zahrady.

Nahrazuje tak množství jednotlivých řídících systémů, vypínačů, tlačítek, termostatů a dálkových ovladačů a podstatně zjednodušuje ovládání veškeré této techniky. K ovládání světel, žaluzií a hudby, k měření teploty, intenzity osvětlení a vlhkosti stačí jediné tlačítko v místnosti. Naprostá většina ovládání probíhá automaticky bez nutnosti zásahu uživatele – ušetří Vám až 50 000 každodenních pravidelných úkonů za rok = šetří Váš čas.

Ovládá osvětlení na základě pohybu a intenzity světla v místnosti, topí nebo chladí dle snímačů teploty v jednotlivých místnostech a přítomnosti osob. Spouští žaluzie, pokud je místnost přetopená a do okna svítí slunce nebo večer, když slunce zapadne za obzor a je potřeba soukromí. Přes noc aktivuje mírné, decentní osvětlení cesty na toaletu, vypne hlasitý zvonek od branky nebo při vydýchaném vzduchu vpustí čerstvý. Ráno žaluzie naopak vytáhne, spustí hudbu s postupným zvyšováním hlasitosti a pomalu rozsvítí světla. V pracovní den ráno zvýší teplotu v koupelně a jídelně, utlumí topení v ložnici. Při odchodu z domu zhasne všechna světla a vybrané spotřebiče, vypne hudbu, spustí žaluzie, nastaví vytápění na nižší teplotu a aktivuje elektronické zabezpečení. Zavlažuje zahradu podle aktuálních srážek i podle předpovědi, při silném větru vytáhne žaluzie, aby se nepoškodily. Po západu slunce může aktivovat orientační osvětlení na zahradě…

Možností je opravdu spousta, systém pracuje s jakoukoliv měřitelnou veličinou jako například pohyb osob, teplota, intenzita osvětlení, koncentrace CO2, dále s aktualizovaným kalendářem, informací o poloze slunce a jeho intenzitě, předpovědí počasí atd. Dokáže ovládat jakoukoliv technologii v domě. Vše je možné navzájem provázat, zautomatizovat a nastavit podle požadavků uživatele.

Při instalaci Real Smart Home systému je potřeba si uvědomit, že na jedné straně se jedná o nějaký finanční výdaj, na druhé straně se neinstaluje konvenční elektroinstalace, jako například ovládání světel spolu s metry kabelů ke každému z mnoha vypínačů, není potřeba žádná řídící jednotka k žaluziím ani množství ovládacích tlačítek, nejsou termostaty ani řízení vytápění v místnostech – cenu toho všeho je potřeba odečíst.

Provádíme i kompletní elektroinstalaci, domácí LAN sítě (wi-fi, internet), televizní a satelitní rozvody, kamerový a zabezpečovací systém.

Podívejte se na prezentace firmy LOXONE…